Dotace Dešťovka

Dotace Dešťovka │ Novaprofi.cz

Dešťovka - dešťová a odpadní voda

Dotace na efektivní zachytávání a využití dešťové a odpadní vody. Zachycenou vodu lze použít na zalévání zahrady nebo jako vodu užitkovou v domácnosti. Přínosem je úspora výdajů a spotřeby pitné vody.

Program Dešťovka vstoupil do další etapy Nová Zelená Úsporám 2021+. Již nyní zpracováváme posudky a šetříme Váš čas vyřízením dotace za Vás.

 

Mám zájem o dotaci

 

Dotace dešťovka se vztahuje na rodinné a bytové domy v celé České republice.

Kdo může žádat?

Rodinné domy:

  • Vlastníci stávajících rodinných domů
  • Stavebníci nových rodinných domů

Bytové domy:

  • Vlastníci stávajících bytových domů
  • Stavebníci bytových domů, nabyvatelé bytového domu, osoby, kterým svědčí právo stavby, pověření vlastníci bytových jednotek (u novostaveb nelze čerpat dotaci na využití dešťové vody pouze pro zálivku zahrady)
  • Společenství vlastníků bytových jednotek stávajících bytových domů

Kolik získáte?

Dotace Dešťovka │ Novaprofi.cz

Podmínky pro hospodaření s dešťovou vodou

  • Minimální požadovaný objem akumulační nádrže na dešťovou vodu je 2 m3 u rodinných a bytových domů u kterých je navíc podporovaný maximální objem 50 litrů/m2 odvodňované plochy 
  • V případě podporovaných systémů pro hospodaření se srážkovou vodou musí systém zajišťovat odvodnění plochy odpovídající 100 % půdorysného průmětu střechy rodinného nebo bytového domu.
  • Snížen na 50% půdorysného průmětu střechy rodinného nebo bytového domu, může být v odůvodněných případech, kdy jej není technicky možné zajistit podporovaný systém
  • Můžete využít podzemní nádrže na dešťovou vodu umístěné pod terénem nebo nadzemní nádrže na dešťovou vodu umístěné v určených technických prostorách staveb
  • Jako akumulační nádrž lze využít také stávající vyčištěné a těsné podzemní jímky (např. žumpy) či speciálně upravené studně

Co pro Vás můžeme udělat

Odborný posudek - je potřebný pro získaní dotace, který Vám vypracujeme a elektronicky zašleme na e-mail (nabízíme ZDE)

Podání žádosti na SFŽP - žádost si můžete podat sami nebo na základě plné moci za Vás vyřídíme veškerou administraci (nabízíme ZDE)

Kompletní servis - vypracování odborného posudku, podání žádosti na SFŽP a realizaci podzemní nádrže na dešťovou vodu - platí pouze pro Plzeňský a Karlovarský kraj a pro okresy Louny, Rakovník, Kladno, Beroun, Praha-západ, Příbram, Písek a Strakonice (nabízíme ZDE)

 

Pokud máte jakékoli další dotazy neváhejte nás kontaktovat pomocí Kontaktního formuláře neb telefonicky.

 

Kontaktní formulář

Kompletní potřebné podmínky a dokumenty:

Závazné pokyny pro žadatele - RODINNÉ DOMY

Závazné pokyny pro žadatele - BYTOVÉ DOMY

 

Dotace Dešťovka │ Novaprofi.cz

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz